Most za znanost novi je edukativni program Prirodoslovnog muzeja Dubrovnik. Autorice i voditeljice su kustosice muzeja dr.sc. Jadranka Sulić Šprem i Matea Martinović, a realizacija je ostvarena u suradnji s Majom Sambrailo profesoricom biologije u Gimnaziji Dubrovnik.
U programu je sudjelovalo 393 učenika Gimnazije Dubrovnik u sklopu kojeg je realizirano 11 različitih radionica: Otoliti, Morfometrija i meristika, Razmnožavanje riba, Konzervacijska biologija, Zakiseljavanje mora, Gibanje vode u biljci, Plastidi, Stjenice, Lebdjelice i Dva para krila u svijetu leptira.
Osim predavača Sulić Šprem, Martinović i Sambrailo kao gosti predavači sudjelovali su i dr.sc. Valter Kožul sa Instituta za more i priobalje Sveučilišta u Dubrovniku, Zoran Vrsaljko i Bruno Vučković sa Zavoda za javno zdravstvo Dubrovačko-neretvanske županije te Sanja Grđan sa Odjela za ekologiju Sveučilišta u Dubrovniku.
Programom Most za znanost povezuje se učenike sa znanstvenom i stručnom zajednicom, a cilj je popularizacijom znanosti motivirati učenike na odabir prirodoslovlja za svoju buduću profesiju. Radionice se odvijaju se po principu interaktivne nastave gdje su polaznici uključeni u sam proces učenja kognitivno i emocionalno. Upoznaju se s metodologijom znanstvenog istraživanja, razvijaju kritičko mišljenje, vještine rješavanja problema i organizacijske sposobnosti. Učenje istraživanjem omogućuje lakše razumijevanje prirodnih promjena i procesa te potiče znatiželju.