18.8 C
Dubrovnik
Ponedjeljak, 21 listopada, 2024
NaslovnicaSportEkipa iz Krapinsko-zagorske županije pobjednik 29. državnog prvenstva u lovnom streljaštvu u...

Ekipa iz Krapinsko-zagorske županije pobjednik 29. državnog prvenstva u lovnom streljaštvu u Visočanima

Ekipa Lovačkog saveza Krapinsko-zagorske županije osvojila je 29. državno prvenstvo Hrvatskog lovačkog saveza u lovnom streljaštvu s 1742 ostvarena pogotka i time stekla titulu državnog prvaka. Drugo mjesto osvojila je ekipa Lovačkog saveza Varaždinske županije s 1727 pogodaka, dok je treće mjesto pripalo ekipi Lovačkog saveza Virovitičko-podravske županije s 1713 pogodaka.

Državno prvenstvo u organizaciji Hrvatskog lovačkog saveza u lovnom streljaštvu održano je od 18. do 20. listopada 2024. godine na strelištu Streljačkog kluba „Dubrovačko primorje“ u Visočanima, na novoizgrađenoj i suvremeno opremljenoj streljani u Općini Dubrovačko primorje. Natjecanje je okupilo 21 ekipu koje dolaze iz svih lovačkih saveza županija te Lovačkog saveza Grada Zagreba, a natjecalo se ukupno 126 najboljih strijelaca iz cijele Hrvatske.

Pojedinačno prvo mjesto osvojio je Majkl Brlas iz Lovačkog saveza Virovitičko-podravske županije s rezultatom od 380 pogodaka. Drugo mjesto pripalo je Ivici Flegaru iz Lovačkog saveza Varaždinske  županije s 370 pogodaka, dok je treći s 364 pogotka Ante Matak iz Lovačkog saveza Zadarske županije.

Na strelištu u Visočanima u Dubrovačko-neretvanskoj županiji održano je i 19. revijalno natjecanje Hrvatskog lovačkog saveza u lovnom streljaštvu. Prvo mjesto zauzeli su lovci iz LS Herceg Bosne, druga je bila ekipa iz Hrvatskih šuma, a treća ekipa Udruge dragovoljaca i veterana Domovinskog rata Republike Hrvatske.

Ovog vikenda Dubrovačko-neretvanska županija bila je domaćin i 15. lovnokinološkog kupa „Sv. Hubert“, 13. kupa u radu pasa glasnog gona na divlju svinju u gateru i Državnog prvenstva engleskih i kontinentalnih ptičara s odstrjelom divljači CACIT-HR u organizaciji Hrvatskog kinološkog saveza. Osim sportskog i kulturnog značaja, organizacija ovakvih događaja ima i turistički aspekt, jer lovni turizam postaje sve popularniji oblik turističke ponude.

Suorganizatori natjecanja bili su Lovački savez Dubrovačko-neretvanske županije, Lovačko društvo „Konavle“ Gruda, Lovačko društvo „Primorje“ Visočani uz pokroviteljstvo Ministarstva poljoprivrede, šumarstva i ribarstva Republike Hrvatske.