17.8 C
Utorak, 22 listopada, 2024
NaslovnicaSportDaniel Dinata, igrač Badmintonskog kluba Dubrovnik, osvojio turnir Algeria International

Igrač Badmintonskog bluba Dubrovnik, Daniel Dinata pobjednik je turnira Algeria International koji se prošlog tjedna igrao u alžirskom gradu Algeru. On je bez izgubljenog gema stigao do naslova pobjednika, a pritom je u četiri od pet mečeva u jednom gemu ostavljao svoje suparnike ispod 10 poena.

Najviše problema Daniel je imao u 1. kolu u kojem ga je čekao Malezijac Darrell Chew. Bilo je 25-23, 21-15 za našeg najboljeg seniora. Nakon toga mu nitko nije bio ravan, a redom je pobjeđivao: Lorraina Joiata, Mahda Shaikha, Briana Holtschkea, te u finalu Danca Sorena Halda.

Ovo je Danielu prvi osvojeni turnir iz kategorije International Series čime je osvojio dodatne bodove koji će ga podići na svjetskoj rang ljestvici za nekoliko mjesta i još više približiti top 100 igrača na Svijetu.

Sljedeće postage do kraja godine su Irish Open, Scotland Open i India masters iz serije 100.