23.8 C
Subota, 21 rujna, 2024
NaslovnicaSportVIDEO/FOTO BARAKUDE U FINALU OLIMPIJSKOG TURNIRA: Fantastični Fatović zabio pet golova, Bijač...

VIDEO/FOTO BARAKUDE U FINALU OLIMPIJSKOG TURNIRA: Fantastični Fatović zabio pet golova, Bijač ostvario deset obrana

Barakude su u finalu Olimpijskim igara. U napetoj i nimalo laganoj utakmici protiv neugodne Mađarske Hrvatske je ostvarila pobjedu rezultatom 8:9. Utakmicu su obilježili sjajni pogotci Lorena Fatovića njih čak pet i fenomenalni Marko Bijač koji je ostvario čak deset obrana. U finalu naše reprezentativce očekuje reprezentacija Srbije.

U nastavku donosimo tekstualni prijenos utakmice.

Prva četvrtina

Utakmica je otvorena hrvatskim napadom. Hrvatska je već u 28. sekundi povela zgoditkom Mara Jokovića. Već u idućem napadu Mađarska je izborila igrača više, isključen je Žuvela, a potom je Mađarska izjednačila.

Drugi hrvatski napad rezultirao je isključenjem Jansika. Ubrzo zatim je Mađarska prešla u vodstvo (2:1). Ubrzo je Mađarska zabila novi zgoditak (2:1).

Lončar je potom izborio novog igrača više za Hrvatsku, no Barakude su propustile dvije prilike za zgoditak, promašajima Marinića Kragića i Jokovića koji je šutom zatresao gredu.

Uslijedilo je i treći igrač više za Hrvatsku, a Fatović je postigao zgoditak (3:2). Mađarski centar napravio je kontra prekršaj ispred Bijača, a potom je kontra faul sviran i Vrliću.

Mađari su ponovo napravili kontra faul i uslijedio je novi napad Hrvatske, no akcija Barakuda ponovno je prošlo bez zgoditka. U posljednjoj minuti prve četvrtine Fatović je zabio za izjednačenje (3:3).

Svega trideset sekundi prije kraja prve četvrtine Bijač je upisao prvu obranu.

Druga četvrtina

Hrvatska je osvojila napad i na početku druge četvrtine.

Bijač je upisao drugu obranu. Ubrzo potom dodijeljen je peterac za Mađarsku. Iako je Bijač obranio peterac lopta se vratila u ruke Vamosa koji je postigao novi zgoditak za Mađarsku. (4:3).

Hrvatska je ostvarila petog igrača više, no ponovno ga nije uspjela realizirati. Uslijedio je isključenje Vukičevića, no Bijač je uspješno skinuo loptu Mađara. Nakon prekršaja na Buriću dosuđen je peterac za Hrvatsku, a uspješno ga je realizirao Fatović čime je Hrvatska došla do novog izjednačenja (4:4).

No, Mađari su ubrzo došli do novog zgoditka (5:4).

Četvrti gol Fatovića doveo je do novog izjednačenja (5:5).

Žuvela je doveo Hrvatsku do novog vodstva (5:6), a Tucak je dobio žuti karton zbog prigovora s klupe jer je smatrao da je Hrvatskoj u prethodnoj akciji trebao biti dosuđen peterac.

Pred kraj druge četvrtine hrvatska klupa zatražila je time out. Svega devet sekundi prije kraja novi zgoditak s krila postigao je Loren Fatović (5:7). Ovo je Fatovićev peti zgoditak.

Treća četvrtina

Mađari su osvojili loptu i prvi napad. Požutio je i mađarski trener Varga. Marinić Kragić šutirao je prema golu prije istekao hrvatskog napada, no bez uspjeha. Mađari su ostvarili petog igrača više. Bijač je u novom napadu Mađara upisao četvrtu obranu.

Mađari su još jednom uspjeli realizirati igrača više i postigli zgoditak za smanjenje razlike na 6:7.

Barakude su uspjele realizirati igrača više. Pogodak je zabio Bukić (6:8).

Mađari su ponovno pokušali zaprijetiti hrvatskom golu, no Barakude su se uspješno obranile. Uslijedilo je novi napad Mađara, no ovoga puta Žuvela je zaustavio Vargu.

Uslijedio je napad Hrvatske, no lopta je završila u rukama mađarskog golman. Uslijedio je time-out mađarske klupe i novi napad za Mađare.

Novi peterac za Mađarsku, ali mađarski igrač je promašio gol. Naša obrana se nije uspjela vratiti što je rezultiralo novim golom Jansika (7:8).

No, Barakude su se ubrzo vratila na razliku od +2, drugim pogotkom Luke Bukića (7:9).

Biljaka je potom isključen, što je osmi igrač više za Mađarsku. Iako je Bijač upisao novu fantastičnu obranu, sviran je novi peterac za Mađarsku. No, Bijač je i ovo uspio obraniti!

Marinić Kragić pokušao je zabiti u zadnjim sekundama treće četvrtine, no nije prošlo.

Četvrta četvrtina

Tehnički problemi na početku četvrte četvrtine. Mađari su krenuli prema lopti, no Barakude nisu. Ponovno se plivalo i Mađari su osvojili loptu.

Bijač je ponovno obranio, a zbog novog prekršaja isključen je Fatović kojem je ovo treće isključene i Hrvatska će do kraja utakmice igrati bez njega.

Hrvatska nije uspjela realizirati igrača viša. Isključen je Vukićević, no Mađari nisu uspjeli postići zgoditak.

Žuvela je pred kraj napada pokušao postići pogodak šutom, no nije išlo.

Deseti igrač više za Mađare i novi gol za Mađarsku (8:9).Zgoditak ja postigao Nagy.

Bruić je potegnuo četiri sekunde prije isteka našeg napada, no ponovno nije prošlo.

Bijač je Mađarima treći put u tijeku utakmice ukrao loptu. Burić je ponovno prije isteka našeg napada uputio vanjski šut prema golu, no ponovno ništa od realizacije.

Bijač ponovno spašava našu mrežu. To mu je deveta obrana.

Do kraja utakmice ostalo je manje od dvije minute. Harkov je isključen po treći put i do kraja utakmice igramo bez njega. Uslijedio je novi time out Mađarske.

Mađari su ponovno ispred Hrvatske mreže, no i ovaj put brani Bijač.

Do kraja utakmice je 1:33 minute. Tucak je zvao novi time out za Hrvatsku. “Samo nema kontre”, kazao je Tucak igračima.

Marinić Kragić pokušao je s još jednim vanjskim šutom, zgoditak nije postignut, no lopta se vratila u ruke Barakude. Isključenje je zaradio igrač Mađarske.

Žuvela je ponovno pokušao postići zgoditak, nije uspio, no lopta se vratila ponovno u hrvatske ruke.

Zalánki je u posljednjim sekundama utakmice promašio.

Kraj utakmice! Pobjeda Hrvatske!

Mađarska: Hrvatska (8:9)

Hrvatska je pobjedom na reprezentacijom Mađarske prošla u finale olimpijskog turnira u vaterpolu. Barakude su već sad osvojile medalju na Olimpijskim igrama, no pitanje je kojeg sjaja.

U finalu koje će se igrati u nedjelju u 14 sati Barakude očekuje reprezentacija Srbije.