20.8 C
Subota, 21 rujna, 2024
NaslovnicaSportBarakude idu u polufinale OI Hrvatska - Španjolska 10:8

Barakude idu u polufinale OI Hrvatska – Španjolska 10:8

Sjajni hrvatski vaterpolisti upravo su odigrali odličnu utakmicu protiv Španjolske i rezultatom 10:8 plasirali se u polufinale Olimpijskih igara u Parizu. Sad slijedi borba za medalju.

Odmah na početku utakmice naši su stisli redove i imali predsnost od dva pogotka, koja je zabio Maro Joković. Nakon više od 10 minuta igra Granados je zabio prvi gol za Španjolsku, potom i Sanahuja, ali ni naši nisu ostali dužni. Zabijaju redom Harkov, Fatović i Žuvela, a Bijač sve brani. Za 6:2 zabija Vukičević i Perrone za 6:3 na kraju 2. četvrtine.

U trećoj četvrtini je Granados smanjio na 6:4, Fatović odmah pogađa za 7:4. Munarriz je snažnim udarcem pogodio za 7:5. Bijač je nastavlja fantastično braniti. Vrlić je s igračem više zabio za 8:5.

U zadnjoj četvrtini Munarriz je pogodio za 8:6, a Sanahuja zabija za 8:7. Rino Burić je zabio za 9:7, a odmah u idućem napadu De Toro za 9:8. I na kraju sjajni Harkov za 10:8.