Na stranicama IMDb-a objavljeno je da bi se dugo očekivani nastavak Pasije trebao snimati i u Hrvatskoj, no ta informacija zasad nije službeno potvrđena. Prema navodima s IMDb-ja, planirane lokacije uključuju dubrovačke tvrđave Bokar i Lovrijenac, dok se kao ostale lokacije spominju Rim i Malta.
Redatelj filma Mel Gibson otkrio je službeni naslov nastavka: The Resurrection of the Christ (Uskrsnuće Kristovo). Prošle godine objavljeno je da je Gibson istraživao lokacije za snimanje u Europi, pri čemu je navodno posjetio Maltu, a zatim obišao drevne gradove u Puglii, regiji na jugu Italije.
U intervjuu za National Catholic Register iz 2022. godine Gibson je izjavio da Uskrsnuće “nije linearna priča” pa dodao: “Morate usporediti središnji događaj koji pokušavam prikazati s ostalim stvarima oko njega – u budućnosti, prošlosti i drugim dimenzijama, moglo bi se reći i da uvodimo elemente znanstvene fantastike.”