16.8 C
Dubrovnik
Srijeda, 2 travnja, 2025
NaslovnicaVijestiPROMJENE NA GRANICI: ne može se više u BiH na 12 sati...

PROMJENE NA GRANICI: ne može se više u BiH na 12 sati bez valjanog razloga

Veliki broj upita dobili smo od naših čitatelja vezano za prelazak preko granice s BiH. Kako su nam rekli, granična policija ih je vraćala s objašnjenjem kako se više ne može tek tako prelaziti granica s BiH na 12 sati te kako je potrebna covid potvrda. Provjerili smo s voditeljem službe za granicu, Antunom Ljubićem o čemu se radi i zašto se građane vraća s graničnih prijelaza.

-Ispisana je BiH s liste zemalja u koju se  može putovati bez ograničenja, oni su na crvenoj listi. Građani RH mogu ići u BiH ako imaju covid potvrdu, a ukoliko ju nemaju onda na 12 sati mogu uz osobni, poslovni ili gospodarski razlog. Ista situacija vrijedi i za građane BiH koji dolaze u RH – kazao nam je Ljubić.

Dakle ukoliko netko želi prijeći granicu s BiH na 12 sati morat će graničnoj policiji dokazati razloge putovanja, a to npr. može biti i poslovni sastanak za koji se treba imati valjan dokaz.

Kako pojašnjava Ljubić ovakva odluka je stupila na snagu  24. rujna, a do tada nije trebao nikakav razlog za prijeći granicu na 12 sati.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

NJORGANJE