17.8 C
Četvrtak, 24 listopada, 2024
NaslovnicaSportJug osvojio 72. trofej!

Jug osvojio 72. trofej!

Dubrovački Jug Adriatic osiguranje osvojio je treće izdanje našeg nacionalnog Superkupa, a ukupno pak 72. trofej u klupskoj povijesti!

U Šibeniku su u srazu Jadrana i Jug Adriatic osiguranja o pobjedniku i osvajaču trofeja odlučivali peterci. Tu je odluka pala u šestoj seriji i to nakon što je Jerko Marinić Kragić, kapetan Jadrana uzdrmao gredu.

Sveukupno gledano, u Šibeniku se igrao vrlo zanimljiv, uzbudljiv, neizvjestan, ali i kvalitetan vaterpolo. U početku su jadranaši imali problema u organizaciji napada, kako pozicijskog, tako i onog s igračem više. Tek su iz petog takvog poentirali, točnije izborili su peterac koji su pretvorili u gol. Jugaši su pak potpuno uspjeli ‘ukočiti’ najopasnijeg jadranaša, Lorena Fatovića koji prve dvije četvrtine nije postigao gol, čak niti zapucao na vrata.
Od početka su susreta Dubrovčani bili ti koji su diktirali rezultat, tempo i vodili. U nekoliko je navrata branitelj naslova pobjednika Kupa vodio i s dva gola prednosti (3:1, 4:2, 6:4). Ovaj potonji rezultat je bio ujedno i na kraju druge četvrtine.

U trećoj dionici je proradio napad Splićana, zaustavljeni su u potpunosti jugaši, a proradio je i Loren Fatović. Upravo je spomenuti igrač smanjio vodstvo jugaša, Marinić Kragić je poravnao iz peterca dvije minute prije kraja treće dionice, da bi u svom stilu, Fatović sekundu prije kraja treće dionice prvi put doveo Jadran u vodstvo (7:6).

Zadnjih 8 minuta je bilo prepuno obrata. Jugaši su ‘okrenuli’ rezultat na 7:8, pa Jadran jednako uzvratio na 9:8, a onda dolazi na red sastav trenera Kobešćaka. Nakon izjednačenja Žuvele, krasnog gola s vanjske pozicije i pogotka u rašlje, samo 15 sekundi do kraja Rino Burić je s igračem više doveo Dubrovčane u prednost (9:10). Krenuo je tada Jadran u napad i s vratarom Bijačem, izborili su igrača više kojeg je Butić pretvorio u gol 2 sekunde do kraja. Gol za 10:10 i peterce, a u njima su Dubrovčani bili smireniji i precizniji.

Trofej MVP za Tonija Popadića

Baš kao i u ženskom Superkupu, tako je i u muškom Superkupu trofej za najkorisnijeg igrača utakmice zavrijedio čuvar mreže. To je Toni Popadić, vratar i kapetan Jug Adriatic osiguranja koji je u Crnici ubilježio velikih 11 obrana.