20.8 C
Srijeda, 25 rujna, 2024
NaslovnicaSportIZVANREDAN USPJEH Plivači Juga na Prvenstvu Hrvatske osvojili čak 22 medalje

IZVANREDAN USPJEH Plivači Juga na Prvenstvu Hrvatske osvojili čak 22 medalje

U Zagrebu se održalo Prvenstvo Hrvatske za dobne skupine seniora, juniora i ml.juniora na kojem je nastupilo 415 natjecatelja iz 35 klubova.PK Jug predstavljalo je 15 natjecatelja s ostvarenim normama pod vodstvom trenera Frane Ćirka i Andreja Drobca.

Jugovi plivači osvojili su ukupno 22 medalje, od kojih 8 zlatnih, 8 srebrenih, 6 brončanih što ovo natjecanje čini jednim od naših najuspješnijih državnih prvenstava.

Pojedinačne medalje osvajalo je petero plivača: Michel Brassard, Mario Šurković, Vlaho Nenadić, Marko Baletin, Juraj Barčot. Također, do medalja su doplivale i naše seniorske i ml.juniorska štafeta.

Seniorski prvaci Hrvatske postali su: Michel Brassard (dva puta), Mario Šurković i muška seniorska štafeta što je uspjeh za pamćenje.

Mario Šurković osvojio je ukupno 9 medalja od kojih 3 zlata, 4 srebra i 2 bronce.

Michel Brassard osvojio je ukupno 6 medalja od kojih 4 zlata, srebro i broncu.

Vlaho Nenadić osvojio je ukupno 2 medalje, srebro i broncu.

Marko Balerin osvojio je 1 broncu.

Juraj Barčot osvojio je 1 brončanu medalju.

Muška seniorska štafeta osvojila je 2 medalje- zlato (Michel Brassard, Marko Baletin, Mario Šurković i Đivo Damić) i srebro (Marko Baletin, Ivan Đuran, Michel Brassard, Mario Šurković).

Muška ml.juniorska štafeta osvojila je srebro (Juraj Barčot, Marko Tevšić, Vlaho Nenadić, Roko Zvone).

Nastupe u finalima ostvarili su i: Katarina Nenadić, Katarina Matović, Đivo Matović, Rafaela Škrabo, Tonka Bušković.

U ukupnom poretku uspješnosti svih 35 klubova dobivenih zbrojem tzv. malih bodova- u konkurenciji 35 klubova plivači su zauzeli visoko 3. mjesto, dok su plivačice u zlatnoj sredini, na 15. mjestu.

Izvor: PK JUG