24.8 C
Srijeda, 18 rujna, 2024
NaslovnicaSportIva Oberan u borbi za broncu

Iva Oberan u borbi za broncu

Nakon što je Ana Viktorija PULJIZ prvog dana IJF Grand Prixa u Zagrebu osvojila srebrnu medalju, Hrvatska drugi dana natjecanja ima čak tri predstavnika u finalnom bloku. Lara CVJETKO (JK „Solin“/70kg), Iva OBERAN (JK „Župa Dubrovačka“/-63kg) i Robert KLAČAR (JK „Istarski borac“ – Pula) došli su do borbe za brončanu medalju u zagrebačkoj Areni.

Cvjetko, 23-godišnja Zagrepčanka s adresom u Solinu treću godinu zaredom borit će se u finalnom bloku, ovog puta u borbi za brončanu medalju za razliku od prošle godine kada je slavila u finalu protiv Barbare MATIĆ. U borbi za broncu susrest će se protiv Kaillany CARDOSO (BRA). Kao prva nositeljica turnira kategorije -70kg u prvom kolu bila je slobodna, a u preliminarnom djelu natjecanja savladala je Lucie JARROT (FRA) i Kaju SCHUSTER (SLO), dok je poražena u polufinalu protiv Izraelke Maye KOGAN (ISR).

Robert Klačar jedini je muški predstavnik u finalnom bloku, 24-godišnji natjecatelj iz Pule borbu za broncu ima protiv Gruzijca Bachane BOLKVADZEA. Kategorija -73kg broji sveukupno 35 natjecatelja, a Klačar je u kvalifikacijskim borbama upisao tri pobjede i poraz. Bolji je bio od Michaela MARCELINA (BRA), Antona SHUHALIEIEVA (ESP) i Wiktora MROWCZYNSKIJA (POL). U četvrtfinalu je poražen protiv Azerbajdžanca Ibrahima ALIYEVA.

Dubrovkinja Oberan u borbi za broncu kategorije -63kg ima protivnicu iz Izraela Inbal SHEMESH. Baš kao i Cvjetko, 24-godišnja Oberan nositeljica je kategorije pa joj je taj isti status donio prvo slobodno kolo u kategoriji. U drugom kolu pobijedila je Brigittu VARGA (HUN) te nastavila u istom ritmu u četvrtfinalu protiv Francuskinje Gaetane DEBERDT. Polufinale gubi protiv Kirari YAMAGUCHI (JPN).

Finalni blok na rasporedu je u 17.00h, ulaz je slobodan.