8.8 C
Dubrovnik
Ponedjeljak, 3 ožujka, 2025
NaslovnicaVijestiBritanski The Guardian piše o obnovi Kupara - Hoće li se to...

Britanski The Guardian piše o obnovi Kupara – Hoće li se to napokon dogoditi?

Britanski The Guardian objavio je veliki članak o nekadašnjem vojnom odmaralištu Kupari s naglaskom na njegovu najavljenu obnovu. U članku su dosta pomno opisali povijest Kupara, ali i razgovarali s arhitektom Markom Dabrovićem o obnovi kopleksa.

-Napušteni jadranski biser revolucionarnog vođe na pragu je novog života, nakon što je glumio u filmu s Kate Winslet i hit spotu Mr Beasta na YouTube, započinje tekst novinarka Kim Willsher.

Opisuje potom ljepotu krajolika i kako su se izgradili Kupari, ali i zanimljive isječke iz dnevnika Richarda Burtona, kojeg je Tito 1971. ugostio u Kuparima sa suprugom Elizabet Taylor, a kako bi razgovarali o tome kako će ga glumac glumiti u filmu Bitka na Sutjesci.

U svojim je dnevnicima Burton zapisao: Kad on [Tito] sjedne za stol, čini se strašnim. Malo me smeta nervoza s kojom nas posluga sve poslužuje. I Tito i gospođa Broz pričaju duge priče, a ne dopuštaju prevoditeljima da ih prekidaju. Rezultat toga je da, kad ovi potonji završe, više nikoga nije briga o čemu se priča… Također, ja ne pijem jer bih mogao postavljati neka vrlo nezgodna pitanja.

Novinarka je obišla Kupare i razgovarala s arhitektom Markom Dabrovićem, a članak je završila rečenicom: “Sada svi samo čekaju da se to konačno dogodi.”

Cijeli članak pročitajte OVDJE.

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

NJORGANJE