Prezentacijska večer „Art of Your Mind powered by Pecha Kucha” održat će se danas, 24.11.2023. s početkom u 18:30 u LOVE BARU u TUP-u.
Voditelj ovogodišnje Pecha Kucha-e je glumac Edi Jertec, a u zanimljivoj i kratkoj formi će se predstaviti:
IVANA BRAILO DRNAS, dubrovačkoj javnosti najpoznatija je kao novinarka i reporterka Hrvatske Radiotelevizije.
JOSIP MIJIĆ, umjetnik sa dosadašnjih 35 samostalnih izložbi i sudjelovao je na više od 200 skupnih izložbi u zemlji i u inozemstvu.
PETRA STURICA, tijekom studentskih dana pokrenula je Suhozidnu baštinu Konavala, a život ju je odveo u filmsku industriju.
PETRA HORVATOVIĆ, Suosnivačica je Alice in Blockchains, udruge za fintech, kripto i blockchain, članica upravnog odbora CroAI, udruge za umjetnu inteligenciju koja okuplja vodeće tvrtke i startupe u području umjetne inteligencije te menorica u Bird inkubatoru gdje surađuje sa startup na području spajanja umjetnosti i tehnologije.
INES TRIČKOVIĆ, jedna od najcjenjenijih jazz pjevačica u Hrvatskoj i inozemstvu, do sada je nastupila na preko 3000 koncerata širom svijeta i surađivala je s brojnim renomiranim imenima svjetske glazbene scene.
MARO KRILE, profesor na slikarskom odjelu Umjetničke škole Luke Sorkočevića te djeluje na polju vizualnih komunikacija u dizajnerskom studiju m&m.
LUCIJANA MARGARETIĆ, svojim umjetničkim radom nastoji prenijeti ljepotu Sinjorina i Dubrovnika svijetu.
ANDREJ ŠARIĆ, radi na brojnim blockchain projektima, stvarajući proizvode koji spajaju Web2 i Web3 industriju. Trenutačno je fokusiran na međulančanu (cross-chain) komunikaciju i razvojne alate za programere.
GRACIJA FILIPOVIĆ, ove je godine osvojila Gotham award za najbolju glumačku nadu, nagradu Best global leading actress na Macao film festivalu te je nominirana za Spirit awards.
DORA OREŠIĆ, s obitelji vodi galeriju i trgovinu Dubrovačka kuća, a najviše vremena provodi u kreativnom radu.
DARIO GVEROVIĆ, student diplomskog studija Mediji i član jedinstvene grupe SFT
Pecha Kucha podrazumijeva prezentacijski format osmišljen kako bi prezentacije bile brze, dinamične i fokusirane. Sam naziv “Pecha Kucha” potječe iz japanskog jezika i otprilike se prevodi kao „čavrljanje” ili na engleskom jeziku „chit-chat”, a prvi put je predstavljen 2003. godine u Tokiju od strane arhitekata Astrid Klein i Mark Dytham. Naziv odražava neformalnu i razgovornu prirodu samog formata prezentacije, potičući dinamičnu razmjenu ideja unutar sažetog i strukturiranog okvira.
Osnovna ideja Pecha Kucha prezentacije je da prezenter koristi 20 slika ili dijapozitiva, svaki prikazan u trajanju od 20 sekundi. Ukupno trajanje prezentacije tako iznosi točno 6 minuta i 40 sekundi po prezenteru. Ovakav format prezentiranja stvara dinamiku i eliminira dosadne i preduge prezentacije koje ne zadržavaju fokus gledatelja.
Kroz Pecha Kucha format, prezenteri su potaknuti da se fokusiraju na bitne poruke, budu jasni i koncizni te da koriste snažne vizualne elemente kako bi podržali svoje riječi. Ovaj format često se koristi na događanjima poput konferencija, predavanja i radionica, gdje se želi potaknuti živahna razmjena ideja i brza rotacija govornika, kao i umrežavanje u ležernom ambijentu nakon što se predstave svi prezenteri.