10.8 C
Dubrovnik
Nedjelja, 20 travnja, 2025
NaslovnicaVijestiPOTVRDIO SABOR Ivan Paladina je novi ministar graditeljstva

POTVRDIO SABOR Ivan Paladina je novi ministar graditeljstva

Ivan Paladina je novi ministar graditeljstva, prostornog uređenja i državne imovine. Podršku je dobio u Saboru i položio prisegu nakon što je prije izglasavanja saslušan na zajedničkoj sjednici resornih saborskih odbora za graditeljstvo i za gospodarstvo, navodi Dnevnik.hr.

Sabor je novim ministrom prostornog uređenja, graditeljstva i državne imovine imenovao Ivana Paladinu na prijedlog Vlade, a nakon što je Darko Horvat podnio ostavku na mjesto ministra graditeljstva, prostornog uređenja i državne imovine zbog sumnji u nezakonitu dodjelu potpora malim poduzetnicima.

Paladina je ranije dobio jednoglasnu podršku vladajuće koalicije, a danas je saslušan na zajedničkoj sjednici resornih saborskih odbora za graditeljstvo i za gospodarstvo. No, oporba mu zamjera da je ”ruski igrač s klupe” i njihovu podršku na glasanju nije dobio, no to se i očekivalo.

Za Paladinu je u Saboru glasalo 77 zastupnika, 51 je bio protiv, a tri suzdržana.

FOTO: Ilustracija

U tijeku je saslušanje novog ministra graditeljstva povezanog s Kuparima, Radeljevićem…

Komentiraj

Unesite svoj komentar!
Ovdje unesite svoje ime

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Danas objavljeno

Dubrovnktv.net

Najnoviji komentari

NJORGANJE