SPORT
08.10.2018 u 15:45

Anđela Violić i Nika Viđen prvakinje Hrvatske

Proteklog vikenda na Splitskim 'Gripama' su održana Prvenstva Hrvatske u judu za mlađe seniore  te mlađe kadete. Judo klub Dubrovnik 1966 se može pohvaliti sa čak 6 osvojenih medalja: 2 zlatne, 2 srebrne i 2 brončane  te osvojenim peharom za 3.mjestu u   konkurenciji mlađih seniorki.

komentara  0

Naslov prvakinja Hrvatske su osvojile Anđela Violić (-70) i Nika Viđen (-57). Anđela Violić je do zlata u konkurenciji mlađih seniorki došla  uz jako zahtijevan ždrijeb pobjedivši pritom sve tri protivnice Iponom. Nika Viđen je u konkurenciji mlađih kadetkinja nastupila u najbrojnijoj kategoriji te je uz četiri pobjede osvojila svoje prvo zlato na Prvenstvima Hrvatske.

Na mlađe seniorskom Prvenstvu Hrvatske srebrne medalje su osvojili Petrunjela Pavić (-78) i Josip Bulić (-81)   dok je broncu osvojio Marko Vareškić (-81)  .
U konkurenciji ml.kadeta broncu je osvojio Marko Tomašević (-50) uz četiri pobjede i jedan poraz dok je Luka Butigan (-46) zaustavljen u borbi za medalju te je zauzeo 5.mjesto.

Ovim rezultatima Judo klub Dubrovnik 1966 je po ostvarenim rezultatima na PH za ml.seniore zauzeo jako visoko 4.mjesto u konkurenciji 28 Hrvatskih judo klubova.