SPORT
01.01.2018 u 17:24

Četvrta po redu DuRun10K atletska utrka, održana je danas na najljepšoj trkačkoj stazi na svijetu - Stradunu. U utrci je sudjelovalo preko stotinu natjecatelja iz preko 25 zemalja. Najbolji od svih je bio Nizozemac Abhinabha Tangerman, s vremenom od 33 minute i 56 sekundi, a u konkurenciji natjecateljica najbolja je bila srbijanska atletičarka Olivera Jevtić, s vremenom od 36 minuta i 18 sekundi.

komentara  0

U konkurenciji hrvatskih natjecateljica prvo mjesto osvojila je Matea Matošević iz Zagreba, a u muškoj konkurenciji najboljih hrvatskih natjecatelja bio je Ivan Dračar iz Atletskog kluba Kvarner iz Rijeke. Bila je tu i posebna kategorija, kategorija za najbolje dubrovačke trkače. Među ženama je to uvjerljivo bila Made Žeravica, a "Najbrži gospar" je bio Ante Živković.

Uz četvrtu DuRun10K utrku u Dubrovniku, upaljena je i po četvrti put baklja mira. Ona se tradicionalno pali prije samoga starta utrke. Trkači su, noseći baklju mira, prešli stazu od 10 kilometara s porukom- Ako možemo trčati zajedno u miru i skladu, tada možemo zajedno i živjeti u miru i prijateljstvu.