SPORT
11.04.2017 u 08:56

Trkački vikend u znaku dubrovačkih atletičara i atletičarki
Danijela Kuna istrčala normu za Svjetsko prvenstvo

Norma za Svjetsko prvenstvo, pobjeda na 1. "Mostar polumaraton - Central osiguranje", pet medalja na Uskrsnom mitingu održanom u Splitu kratki je rezime izrazito uspješnog vikenda za atletičarke i atletičare Atletskog kluba Dubrovnik.

komentara  0

Atletičarka AK Dubrovnik Danijela Kuna pobjednica je Oberank Linz Donau maratona koji se održao  u nedjelju, 9. travnja, u Linzu u Austriji. Utrku dugu 42 kilometra Kuna je istrčala za 2:43:55 i istrčanim vremenom postavila novi osobni rezultat, ali i postigla normu za nastup na Svjetskom prvenstvu u Londonu. Osim dubrovačke atletičarke normu za Svjetsko prvenstvo istrčala je još jedna Hrvatska maratona, Nikolina Stepan.

Na održanom maratonu nastupio je i Mario Obuljen koji je utrku istrčao za 3:02:28 te s istrčanim vremenom postavio novi osobni rezultat.

Osim uspješne Kune još jednu pobjedu za Atletski klub Dubrovnik upisao je i Ante Živković koji je s vremenom 1:14:32 upisao pobjedu na 1. "Mostar polumaraton - Central osiguranje". Vinko Sliško utrku je istrčao za 1:17:56 i u ukupnom poretku zauzeo treće mjesto.

Odlične rezultate na 1. Mostarskom polumaratonu postigla je i ženska ekipa. Katarina Kokan utrku je istrčala za 1:33:35 i u konkurenciji žena zauzela drugo mjesto dok je četvrto mjesto pripalo Heleni Gleđi koja je utrku istrčala za 1:37:10. Mostarski polumaraton istrčale su i Made Žeravica (1:49:17) i Nela Madeško (1:49:34) koje su u konkurenciji žena zauzele 13. i 14. mjesto.

Uspješan vikend imali su i mlađi uzrasti kluba odnosno naše limačice i kadetkinje.
Najuspješnija limačica ovog vikenda bila je Marta Musladin koja je na tradicionalnom Uskrsnom mitingu održanom u subotu, 8. travnja, u Splitu osvojila dvije medalje.

Skokom u dalj od 4,58 metara Musladin je upisala novi osobni rezultat i u ukupnom poretku zauzela prvo mjesto. Osim odličnog nastupa u skoku u dalj, Musladin je odradila i odličan nastup u utrci na 60 metara. Rezultatom 9,18 u polufinalu utrke na 60 metara Musladin je izborila finale i u ukupnom poretku s rezulatom 9,06 osvojila treće mjesto i brončanu medalju, ali i postavila novi osobni rekord.

Odličan nastup zabilježila je i Lea Madeško koja je nastupila u bacanju vortexa i u utrci na 200 metara. U bacanju vortexa s bačenih 51,12 metara Madeško je osovjila prvo mjesto i postavila novi osobni rezultat.

Medalju za AK Dubrovnik osvojila je Anna Miletić koja je nastupila u utrci na 600 metara i s istrčanim vremenom 1:50,10 osvojila srebrnu medalju.
Ana Plećaš s istrčanim vrmenom 13,3 u utrci na 100 metara osvojila je brončanu medalju.

Atletski klub Dubrovnik na održanom Uskrsnom mitingu u Splitu predstavljale su i Nika Tomšić, Martina Velagić – Rakiđija koja je istrčala osobne rezultate u utrci na 100 i 300 metara i Josipa Habjan.

Osim pobjede na Oberank Linz Donau maratonu i  Mostarskom polumaratonu, dubrovački seniori i seniorke slavili su i na planiskoj utrci Biser Slavonije koja se održala u subotu, 8. travnja na Papuku. Ukupni  pobjednik utrke bio je Ante Živković s vremenom 56:55 dok je u ženskoj konkurenciji s vremenom 1:14:28 najbrža bila Maja Urban, također članica AK Dubrovnik. Na održanoj utrci nastupila je i Helena Gleđa koja je u konkurenciji žena s istrčanim vremenom 1:19:18  zauzela treće mjesto.